Spotkanie przedszkolaków z leśniczym i myśliwym

Dnia 20 maja, grupę 4-5 i 6 latków odwiedziło dwóch panów: leśniczy i myśliwy. Panowie przyszli ubrani w mundury, które na początku spotkania omówili zwracając uwagę m.in. na kolorystykę. Spotkanie rozpoczął myśliwy, który opowiedział dzieciom o swojej pracy. W swojej prezentacji przedstawił także zwierzęta, które możemy spotkać w lasach, a przy okazji zwrócił uwagę na to, w jaki sposób zachować się podczas przypadkowego napotkania dzikiego zwierzęcia. Dzieci mogły obejrzeć poroże, które zostało zrzucone przez jelenia i znalezione przez myśliwego. Miały okazję również obejrzeć tzw. sygnałówkę, rogi sarny oraz urządzenie, które pomaga leśniczym i myśliwym w pracy. Następnie pan leśniczy opowiedział dzieciom o swoich obowiązkach. Przedstawił również drzewa, które spotkamy w lasach oraz zwierzęta, które są dla lasu pożyteczne. Przedszkolaki mogły także obejrzeć mapę lasu na terenie Sułkowa, którą posługuje się leśniczy w swojej pracy. Dzieci zadawały wiele pytań, na które znajdowały wyczerpującą odpowiedź. Zakończeniem spotkania były zagadki słuchowe: odgadnięcie zwierzęcia po usłyszanych odgłosach. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało odrobinę słodkości oraz ołówek. Obydwóm panom bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok!