Szkoła w Czerninie otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Ekorozwój

Wakacje w pełni, ale my zbieramy żniwa naszej pracy w poprzednim roku szkolnym.
Nasza szkoła uczestniczyła w VI edycji Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Ekorozwój „Ziemia dla wszystkich” organizowanej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. W ramach DSSPE realizowaliśmy projekt „Dziś się o Was uczymy, a jutro Was chronimy”. Ideą programu było poznawanie gatunków rodzimych, rozpoznawanie i poznawanie ich zwyczajów, by uczniowie szkoły wiejskiej wiedzieli, w jakim środowisku przyrodniczym żyją. Pomysłodawczynią, autorką oraz główną koordynatorką działań w zakresie tego programu była Pani Anna Salamon nauczycielka przedmiotów przyrodniczych w naszej szkole. W działaniach wspierały ją Panie: Katarzyna Staniszewska, Renata Stępień-Chmiel oraz Renata Woźny. Nasza praca została doceniona przez kapitułę DSSPE, z radością oraz dumą informujemy, iż otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły Promującej Ekorozwój, a tym samym znaleźliśmy się w gronie 17 placówek oświatowych z całego Dolnego Śląska wyróżnionych tym tytułem.
Uroczysta gala wręczenia certyfikatu odbędzie się we wrześniu we Wrocławiu.

Skip to content