Czernina promuje Ekorozwój

W dniu 26 września uczestniczyliśmy w uroczystym wręczeniu nagród w ramach Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Ekorozwój „Ziemia dla Wszystkich”, które odbyło się w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Ekorozwój.

Był to wynik naszej dwuletniej pracy nad projektem „Dziś się o Was uczymy, a jutro Was chronimy”, którego autorką i główną koordynatorką jest Pani Anna Salamon. Program miał za idee poznawanie gatunków rodzimych, rozpoznawanie ich, poznawanie zwyczajów zwierząt przez naszych uczniów, którym natura jest szczególnie bliska.
Pani Dyrektor Dorota Adamska wraz z główną koordynatorką i delegacją uczniów odebrała certyfikat z rąk Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty Janusza Wrzala. W uroczystości uczestniczyła również Pani Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz, która była dumna z naszego sukcesu.

Skip to content