SPOTKANIE AUTORSKIE

28 września w naszej szkole miało miejsce spotkanie autorskie z pisarką Panią Jolantą Reisch-Klose w klasach I-III szkoły podstawowej pod hasłem „Snuj się, snuj bajeczko…”. Jego inicjatorką była dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze, pani Danuta Biernacka. Pani Jolanta Reisch-Klose od lat pracuje jako dziennikarka, pisarka, tłumaczka oraz ostatnio jako założycielka Alternatywnej Szkoły Dziennikarstwa i Literatury.


Podczas spotkania Autorka opowiedziała dzieciom, jak zaczęła się jej przygoda pisarska oraz o swej pierwszej książce napisanej dla córki. Wyjaśniła młodym czytelnikom, czym się różni pisarz od poety, zwracając uwagę na fakt, że pisarz pisze prozę, czyli książki, a poeta pisze wiersze. Przedstawiła także dzieciom swój dorobek literacki czytając fragmenty książek pt. „Przygody kropelki Amelki”, „Wielka przeprowadzka Fasolki Karolki” i „Ćma Betka szuka mamy”. Spotkanie było bardzo interesujące, ponieważ dzieci miały okazję poznać prawdziwego pisarza piszącego książki. Serdecznie podziękowaliśmy naszemu gościowi za wizytę w naszej szkole.

Skip to content