Wizyta w Komorowie

W miniony weekend dyrektor szkoły wraz z delegacją nauczycieli i uczniów naszej szkoły gościła w Zespole Szkół w Komorowie. Byliśmy tam zaproszeni na uroczystość obchodów 10-lecia nadania szkole imienia św. Huberta.
Wszyscy zostaliśmy bardzo mile przyjęci. Organizatorzy przygotowali interesującą i wesołą część artystyczną. Która opowiadała o historii szkoły. My również mieliśmy okazję zaprezentować swoją szkołę. Przedstawiliśmy wszystkim gościom prezentację na temat działalności i historii szkoły w Czerninie, wręczyliśmy również prezenty.


Po uroczystości nadszedł czas na poznanie szkoły w Komorowie i uczniów, u których nocowała czernińska młodzież. Okazało się, że szybko złapaliśmy wspólny temat z nowymi kolegami i koleżankami. Wszyscy zostali bardzo miło przyjęci w domach swoich rówieśników.
Po południu spotykaliśmy się znowu wszyscy w szkole, by miło spędzić czas na integrującej dyskotece andrzejkowej. Wszyscy tak dobrze się bawili, że za prośbą wszystkich uczniów musiała zostać przedłużona o 30 minut.
Śmiało można stwierdzić, że był to bardzo aktywny dzień. Jak się okazało następnego dnia nie wszyscy uczniowie poszli od razu spać. Podobno niektórzy do późnych godzin nocnych nie mogli się ze sobą nagadać. A rano skoro świt trzeba było wstać, bo organizatorzy zaplanowali dla swoich gości dzień pełen wrażeń.
Spotykaliśmy się wszyscy przed szkołą w Komorowie już przed godziną 8 rano, by wyruszyć na wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki był Centralny Ośrodek Sportu w Spale, który słynie z profesjonalnej bazy treningowo-pobytowej, która służy polskim sportowcom. Baza sportowa bardzo nas zachwyciła. Zobaczyliśmy m.in. basen, na którym trenują nasi pływacy czy jedyną w Polsce halę do gry w siatkówkę plażową. Jest to nowy obiekt z podgrzewanym piaskiem, który zwoziło na halę ponad 40 ciężarówek. Kolejnym punktem wycieczki było podążanie szlakiem Tomaszowskiej Okrąglicy. Na początku odwiedziliśmy „Groty Nagórzyckie”. Są to sztuczne wyrobiska, będące pozostałością kopalin piasku. Na groty składa się labirynt licznych wnęk, korytarzy i sal. Trasa ma długość ok 160 m. Prezentowane tam ekspozycje nawiązują w swej treści do historii tego miejsca, wykorzystania piasku w produkcji szkła, czy legend związanych z tym miejscem.
Nasi gospodarze zabrali nas również do Rezerwatu Przyrody „Niebieskie Źródła”. Stanowią one jedno z najciekawszych zjawisk krasowych w Europie. Są to spękane wapienie jurajskie, z których wytryskuje woda, która przybiera piękne niebiesko-turkusowe kolory. Pierwsze źródła o tym miejscu pochodzą z XVIII w., a jego urok zachwycił cara Mikołaja II. Kolejnym punktem wycieczki był Skansen Rzeki Pilicy, gdzie zobaczyliśmy m.in. budynek starego młyna wodnego w Kuźnicy Żerechowskiej znad rzeki Luciąży, zabytkową 120-letnią poczekalnię z przystanku kolejowego „Wolburka”, zwaną „stacyjką Reymonta”. W Skansenie zobaczyliśmy również bogatą ekspozycję militarną. Unikatowe ciągniki artyleryjskie z czasów wojny, wydobyte z dna Pilicy czy jedyny na świecie opancerzony ciągnik artyleryjski.
Po wyczerpującej wycieczce przyszedł czas na wspólny obiad w samym centrum Tomaszowa Mazowieckiego, po którym wróciliśmy do szkoły, aby pożegnać się z naszymi nowymi przyjaciółmi. Okazało się, że nawet w tak krótkim czasie młodzież może się ze sobą bardzo zżyć. Nie zabrakło wzruszeń, polała się nie jedna łza.
Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze kiedyś, może tym razem w naszej szkole…
Dziękujemy Pani dyrektor w Komorowie, nauczycielom, pracownikom, uczniom oraz rodzicom za tak serdeczne przyjęcie. Gratulujemy jeszcze raz tak wspaniałej uroczystości.
Dziękujemy także serdecznie Okręgowej Radzie Łowieckiej w Lesznie, kołom łowieckim za umożliwienie nam wyjazdu do Komorowa.

Skip to content