„PINOKIO”

W ramach współpracy przedszkola i szkoły podstawowej z Filią Biblioteczną w Czerninie, przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III zostały zaproszone na teatrzyk „Pinokio” w wykonaniu grupy teatralnej „DUET”.

To opowieść o niezwykłym pajacyku, który potrafił mówić, poruszać się i myśleć. Wyrzeźbiony z drewna przez dobrego Dżeppetto, przysparzał mu niemało kłopotów i przykrości, aż w końcu opuścił go i poszedł w świat. Spotkało go tam mnóstwo nie zawsze miłych przygód, które jednak wiele go nauczyły i które z pewnością również naszym małym widzom dały dużo do myślenia. Za dobre zachowanie otrzymywał nagrody, a za złe ponosił konsekwencję. Największą z nich był wydłużający się nos, który z każdym kolejnym kłamstwem stawał się coraz większy.
Miłym akcentem, po zakończeniu spektaklu, było przygotowanie przez rady soleckie „słodkiej niespodzianki Mikołajowej” dla wszystkim uczestników .
Dziękujemy organizatorom.