Przedstawienia profilaktyczne

Uczniowie naszej szkoły gościli dzisiaj w Filii Biblioteki w Czerninie, gdzie w ramach działań UMiG Góra, mogli obejrzeć spektakle profilaktyczne, na które zaprosił Teatr Króla – Profilaktyka Uzależnień i Edukacja. Starsi uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Narkoman”, który poruszał problem uzależnień, w szczególności od narkotyków. Sztuka pokazywała życie Gabriela, jego pierwszy kontakt z nałogiem, przyczyny i skutki uboczne zażywania narkotyków. Młodsza grupa uczniów obejrzała dwa spektakle. Pierwszy „Czy dobre uczynki chowamy do skrzynki” wskazywał młodym widzom, że dobre popłaca, a pomoc drugiej osobie to obowiązek każdego człowieka.

Drugi spektakl pt. „Cień” na motywach baśni Hansa Chrystiana Andersena pt. „O Jasiu, który prześcignął swój cień” poruszał temat uzależnień od gier komputerowych, lenistwa, a także skutków palenia papierosów czy picia alkoholu.
Naszym uczniom bardzo podobały się spektakle i mamy nadzieję, że aktorzy z Teatru Króla odwiedzą nas jeszcze kiedyś.

Skip to content