Goście z Chin, Indii oraz z Indonezji

W minionym tygodniu w naszej szkole gościli studenci z odległych stron świata, w ramach projektu International Kindergarten realizowanego przez organizację studencką AIESEC. Nasi goście przybyli z Chin, Indii oraz z Indonezji.
Studenci mieszkali w gościnnych domach uczniów naszej szkoły. Kaja i Nina Kirkiewicz opiekowały się studentką z Chin, Patryk Gronowski studentem z Indii, natomiast studentowi z Indonezji gościny udzieliła rodzina Adrianny Wysockiej.

Cały tydzień wypełniony był spotkaniami ze studentami, podczas których opowiadali oni o swoich krajach. Opowiadaniom towarzyszyły prezentacje multimedialne, z których mogliśmy dowiedzieć się gdzie leżą powyżej wspomniane państwa, jaka jest ich historia, zwyczaje oraz jak wygląda codzienne życie ich mieszkańców. Nasi uczniowie chętnie brali udział w rozmowach, wiele osób zadawało pytania. Trzeba również dodać, że cała komunikacja odbywała się w języku angielskim. Studenci – wolontariusze bardzo miło wspominają zajęcia w grupach przedszkolnych, gdzie wraz z maluchami bawili się i śpiewali piosenki.
Oprócz zajęć lekcyjnych nasi uczniowie spotykali się ze studentami w trakcie zajęć pozalekcyjnych: sportowych, tanecznych i w nocy literacko-językowej.
W środę (31.01.2018 r.) studenci spotkali się z Burmistrz Miasta i Gminy Góra – p. Ireną Krzyszkiewicz, która opowiedziała gościom o inwestycjach dokonywanych w naszej gminie. Następnie studenci zwiedzili Górę – Dom Kultury, Wieżę Głogowską, a także jeździli na łyżwach na naszym nowym lodowisku – było to dla nich nowe doświadczenie.
Mamy nadzieję, że pobyt studentów będzie dla nas motywacją do poszerzenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz chęcią poznawania różnych kultur. Była to dla nas wszystkich niesamowita przygoda, która na długo zostanie w naszej pamięci.

Skip to content