Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

9 lutego 2018 roku w Filii Bibliotecznej w Czerninie odbył się gminny etap eliminacji ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zorganizowany przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Górze. Udział w konkursie wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu gminy Góra.

Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja konkursowa w składzie: mł. bryg. Marcin Klefas – przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze, mgr inż. Andrzej Rękosiewicz – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Górze oraz Katarzyna Sadowska – Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego. Eliminacje miały charakter dwuetapowy – pierwszym z nich była część pisemna, która wyłoniła najlepsze osoby do etapu ustnego. Naszą Szkołę reprezentowały trzy osoby: Kaja Kirkiewicz i Mikołaj Chmiel (klasy gimnazjalne) oraz Dominik Wałęga (szkoła podstawowa), który to wywalczył w swojej kategorii II miejsce. Wszystkim zwycięzcom z naszej gminy gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym.

Skip to content