„Orzeł Biały – nasza duma”

„Orzeł Biały – nasza duma” – pod taką nazwą odbył się ogólnopolski konkurs plastyczny, którego organizatorami byli senatorowie RP. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. W kategorii klas IV-VII szkoły podstawowej Joanna Paterek z kl. IVb oraz w kategorii szkół ponadpodstawowych Kaja Kirkiewicz, uczennica kl. II gimnazjum.

Imponujące prace naszych uczennic, przygotowane pod kierunkiem p. Renaty Glińskiej pojechały do biura poselskiego Barbary Zdrojewskiej do Wrocławia. Przestrzenny „dumny” orzeł biały, przygotowany z wykorzystaniem papieroplastyki przez młodszą uczestniczkę oraz wielkoformatowa praca gimnazjalistki, przedstawiająca tarczę herbową z godłami Polski, nawiązująca do założyciela państwa – Lecha, okazały się wspaniałą wizytówką działań szkoły w związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości. 16 kwietnia 2018 r. w biurze poselskim Kaja odebrała wyróżnienie, natomiast orzeł Joasi powrócił do „gniazda”, gdzie weźmie udział w wystawach towarzyszących obchodom rocznicowym w szkole i lokalnym środowisku. Uczennicom gratulujemy sukcesu i jesteśmy dumni, że godnie promowały naszą szkołę w województwie. Ich rodzicom dziękujemy za pomoc i współpracę.

Skip to content