Uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

8 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IVa i IVb wraz z wychowawcami zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu. Uroczystość przybliżyła młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie uczniowie w skupieniu i z powagą wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Montaż słowno-muzyczny miał uświadomić młodemu pokoleniu, że każdy prawdziwy Polak powinien znać historię swojego kraju. Zaangażowanie w przygotowanie uroczystości oraz dojrzała postawa patriotyczna uczniów klas czwartych są godne pochwały.