I Przegląd Poezji Dziecięcej

Dnia 15 maja w Bibliotece Miejskiej w Górze odbył się I Przegląd Poezji Dziecięcej, w którym zaprezentowały się m.in. dzieci z przedszkola w Czerninie. Przedszkolaków reprezentowały 3 dziewczynki: Ola, Kasia i Maja. Każda z nich z pomocą rodziców i pań wychowawczyń przygotowała wiersz napisany przez polskiego poetę. Dziewczynki zdecydowały się na wiersze pt. „Kijanki”, „Żaba” i „Samochwała”. Pięknie ubrane i przejęte, ale pełne optymizmu ruszyły wraz z rodzicami i Paniami do biblioteki w Górze, by wyrecytować przepiękne wiersze. Oczywiście wszystko poszło zgodnie z planem i dziewczynki poradziły sobie rewelacyjnie! Wszystkie zostały nagrodzone gromkimi brawami, a na zakończenie otrzymały kolorowe książeczki i dyplomy. Wszystko zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Pozostaje tylko czekać na II Przegląd Poezji w kolejnym roku!