„Mały miś w świecie wielkiej literatury”

W środę 31 października grupę „Motylków” odwiedziły panie bibliotekarki Filii Bibliotecznej w Czerninie Lidia Borysowska i Beata Buda. Wspólnie z przedszkolakami realizują one projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Okazją do spotkania był oczywiście jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Z tej też okazji panie rozmawiały z dziećmi o legendzie „Lech, Czech i Rus”, czyli o początkach państwa Polskiego. Następnie przedstawiły „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy czyli znany wszystkim wiersz „Kto ty jesteś?”   Był on równocześnie punktem wyjścia do dyskusji na temat jak obecnie pojmujemy znaczenia słów ojczyzna czy patriotyzm i jak możemy w XXI wieku okazać miłość do własnego kraju. Panie nie zapomniały oczywiście o prezentach. Dzieci otrzymały pięknie wykonane kotyliony narodowe oraz słodycze. Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy do wspólnego świętowania.