Uroczystość Pasowania na Ucznia

Ilu uczniów liczy nasza szkoła? Może trochę statystyki? Na dzień 29.10.18 r. dzieci w przedszkolu jest 52, liczba naszych uczniów w Szkole Podstawowej wynosi 134, a w Gimnazjum 20. W dniu 30 października liczba uczniów w naszej szkole powiększyła się o 13. Pytanie – Dlaczego, jak to możliwe?   
W wyżej wymienionym dniu, w Filii Bibliotecznej w Czerninie zebrano się z okazji pasowania naszych młodszych koleżanek i kolegów na uczniów naszej szkoły. Pierwszaki udowodnili, że są rozśpiewani, potrafią już czytać, trochę pisać, pięknie recytować wiersze, dużo już umieją i są ciekawi świata. Potrafią dzielnie odpowiadać na pytania, wykonywać różne zadania i dlatego pierwszy egzamin w życiu zdali na szóstkę!
Aktu pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Dorota Adamska, która również wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne – pierwszy dokument ucznia. Rada Rodziców oraz rodzice pierwszoklasistów postarali się o upominki, a uczniowie klasy II i III SP przygotowali powitalną część artystyczną oraz słodycze, ach te słodycze. Z tej okazji również wystąpiło na życzenie rodziców, Szkolne Koło Taneczne „Fanki-Tanki”. Starsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego zapewniali, że „nowo upieczeni” uczniowie mogą zawsze skorzystać z ich rad i pomocy oraz zwracać się do nich ze wszystkimi trudnymi sprawami i problemami, bo wiedzą, że będzie ich dużo. Życzyli im wspaniałych wyników w nauce i wzorowego zachowania. Później był czas podziękowań i wspólny poczęstunek, którego „głównym bohaterem” był tort upieczony specjalnie na tę okazję. Całej uroczystości towarzyszyła ciepła i miła atmosfera.
Uczniowie klasy I SP już wiedzą, że jak w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinni sumiennie wypełniać. Wiedzą, że naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim nauka, do której wdrażają nas nauczyciele i rodzice. Dziękują wraz z wychowawczynią wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania – jak każe tradycja naszej szkoły, tak pięknej uroczystości.

Skip to content