IX Regionalny Konkurs Języka Angielskiego JUNIOR ENGLISH COMBAT

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego JUNIOR ENGLISH COMBAT organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie.


Reprezentanci naszej szkoły zostali wyłonieni na podstawie testu przeprowadzonego przez komisję szkolną. Dwoje najlepszych uczniów: Patryk Gronowski (kl. VII) i Kaja Kirkiewicz (kl. IIIG) zakwalifikowało się do finału, który odbył się w „Koperniku” w Lesznie dnia 1 marca 2019 r. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 40 najlepszych uczniów regionu leszczyńskiego.
W dniu finału wszyscy uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z p. Jolantą Perczak, koordynatorką programu Matury Międzynarodowej w II LO, a nauczyciele spotkali się z panią Moniką Czekalską, która poprowadziła warsztaty o najnowszych trendach w nauczaniu języka angielskiego.
Konkurs JUNIOR ENGLISH COMBAT wymagał wysokiego poziomu umiejętności językowych oraz wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, w związku z tym ogromnie gratulujemy wspaniałego wyniku w finale i liczymy, że do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu zgłosi się jeszcze więcej uczniów naszej szkoły.

Skip to content