Spotkanie z Policją

Wtorkowy dzień upłynął w naszej szkole na spotkaniach uczniów z policjantką, panią Lidią Tarońt, która młodszym uczniom opowiedziała o zasadach bezpieczeństwa, a ich starszym kolegom o cyberprzemocy, przemocy i odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, którego bohater zmagał się z problemem cyberprzemocy i wymuszania, dowiedzieli się również, jakie są formy cyberprzemocy, jak należy się przed nią bronić i jak na nią reagować.

Z przedszkolakami i uczniami klas I-III policjantka omówiła zagrożenia, z jakimi dzieci mogą mieć styczność i przekazała, jak na nie reagować. Każdy przedszkolak otrzymał tematyczną kolorowankę. Zarówno od młodzieży, jak i od młodszych dzieci nie zabrakło pytań, także tych dotyczących służby w Policji. To nie ostatnia wizyta Policji w naszej szkole. Już niedługo zostaną przeprowadzone kolejne spotkania dla uczniów.

 

Skip to content