Ćwiczenia dotyczące bezpieczeństwa w razie zaistnienia pożaru

W dniach 29-31 maja bieżącego roku w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Czerninie przeprowadzono ćwiczenia dotyczące bezpieczeństwa w razie zaistnienia pożaru. Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze oraz Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentowali profesjonalne działania w zakresie przeszukiwania i ratowania osób poszkodowanych.

Zadaniem przybyłych strażaków było ugaszenie pozorowanego pożaru, dotarcie do osób poszkodowanych, ich ewakuacja, praca w aparatach powietrznych w pomieszczeniach zadymionych. Dodatkowo zaprezentowano praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy medycznej. Na uwagę zasługuje dobrze przeprowadzona ewakuacja uczniów przez personel szkoły. Młodzież szkolna przećwiczyła praktycznie ewakuację od chwili ogłoszenia alarmu poprzez bezpieczne opuszczenie szkoły pod nadzorem opiekunów i uporządkowaną zbiórkę w wyznaczonej strefie. Zgromadzeni na boisku szkolnym uczniowie, nauczyciele i pracownicy uważnie obserwowali profesjonalne działania strażaków.