Gminny Konkurs Przyrodniczy w Ślubowie

Dnia 16 października na terenie parku otaczającego Szkołę w Ślubowie, odbył się Gminny Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Królewna Ekologia i jej magiczny świat”, w którym wzięli udział uczniowie z pięciu szkół naszej gminy.

Nasza drużyna w składzie Nina Kirkiewicz, Maria Lesiuk i Lena Felska zmagały się z różnorodnymi zadaniami. Uczennice musiały między innymi rozpoznać gatunki ryb, przyporządkować organizmy do klas czystości wód, samodzielnie wykonać prosty filtr wodny z dostępnych materiałów. Dziewczynki świetnie sobie poradziły z zadaniami i w rezultacie zajęły II miejsce tuż za Gospodarzami. Opiekunem drużyny była nauczycielka przedmiotów przyrodniczych Pani Anna Salamon.
Po zmaganiach w plenerze i wręczeniu nagród oczywiście odbył się wspaniały poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, w którego składzie nie mogło zabraknąć przepysznych pierogów. Dziękujemy Szkole w Ślubowie, Panu Dyrektorowi Piotrowi First oraz Pani Bożence Gawlicz za zaproszenie na to niezapomniane wydarzenie.

Skip to content