Światowy Dzień Mycia Rąk

Dnia 15 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto ustanowione zostało przez ONZ w 2008 r., jako akcja z zakresu profilaktyki, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Jest ona okazją do podkreślenia roli mycia rąk przy użyciu mydła w zapobieganiu powszechnym, ale potencjalnie śmiertelnym chorobom.

Tego dnia gościliśmy w naszej szkole pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Górze Panią Barbarę Nowakowską. Zaproszony gość przeprowadził w każdej z klas, poczynając od przedszkola aż do ósmoklasistów, krótką prelekcję, która miała na celu uświadomienie uczniom jak ważne jest mycie rąk, aby następnie przekazali tę wiedzę w domu oraz wyuczyli nawyk częstego i poprawnego dbania o higienę.
Wyżej wspomniany dzień został zwieńczony rozstrzygnięciem szkolnego konkursu na najładniejsze mydełko oraz wystawą wszystkich przygotowanych przez uczniów prac konkursowych. Głównym sponsorem nagród w wyżej wspomnianym konkursie był „Euro Jump” w Lesznie, za co serdecznie dziękujemy. I miejsce zdobyła uczennica klasy VIb Aleksandra Domasik, II miejsce uczennica klasy V Amelia Czerniak, III miejsce uczennica klasy VIb Joanna Paterek, a wyróżnienie uczennica klasy VII Rozalia Szpruta. Gratulujemy zwyciężczyniom i mamy nadzieję, że każdy z nas „obchodzi” Światowy Dzień Mycia Rąk nie tylko 15 października.

Skip to content