Aktywny tydzień

Ostatni tydzień w naszej szkole, to bardzo aktywny czas. Cała społeczność szkolna radośnie i z dużym zaangażowaniem brała udział w wielu przygotowanych akcjach.


Często, w rozmowach na temat listopada można usłyszeć, że jest to smutny, nudny i ponury miesiąc, w którym nic szczególnego się nie dzieje. Nasza szkoła zdecydowanie nie zgadza się z tym stwierdzeniem – listopad, to przecież bardzo aktywny miesiąc, a odpowiednie nastawienie i działanie może sprawić, że stanie się kolorowy i wesoły. My postaraliśmy się o dobre humory, dlatego właśnie ostatnie dni upłynęły w naszej szkole w miłej i radosnej atmosferze.
Wszystko zaczęło się od rozmów i przypomnienia uczniom ich praw i obowiązków.
20 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka. Pani pedagog przedstawiła uczniom prezentację i przybliżyła im ich prawa. Nie zapomniała jednak o obowiązkach, które posiadają. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali podawanych informacji. Duże zainteresowanie wzbudził ten temat w klasach I-III. Dzieci z chęcią wypowiadały się na temat swoich praw i obowiązków.
Ważną kwestią podejmowaną w ubiegłym tygodniu była szkodliwość palenia tytoniu. W czwartek 21 listopada obchodzony był Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji nauczyciele postanowili sprawdzić wiedzę uczniów klas V-VIII na ten temat. W piątek odbył się szkolny konkurs wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Trudno było pomieścić w sali wszystkich uczestników. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Wyłoniono trzy laureatki, które w nagrodę otrzymały karnety na górowską kręgielnię. Były to Julia Bukowska, uczennica klasy VIa, Maria Lesiuk, uczennica klasy V oraz Amelia Felska, uczennica klasy VIII. Dodatkowo Julia, która zdobyła największą ilość punktów, otrzymała karnet na górowskiego „Delfinka”. Nagrody ufundowała Burmistrz Góry, pani Irena Krzyszkiewicz, której serdecznie dziękujemy.
Szczególnie miłym akcentem ubiegłego tygodnia był Dzień Życzliwości. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali słodkie upominki, z miłym słowem i z uśmiechem na twarzy częstowali nimi całą społeczność szkolną. Był to sympatyczny i kolorowy dzień, gdyż zadaniem każdej klasy było przygotowanie na ten dzień ubioru w wylosowanym kolorze. Na korytarzach można było spotkać słoneczka, zielone żabki czy niebieskie smerfiki.
Zakończeniem tego aktywnego tygodnia był pochód uczniów klas I-III, które przypominały mieszkańcom Czerniny, jak ważna jest tolerancja i prawa dziecka. Spacer z pięknie wykonanymi przez dzieci transparentami wzbudził duże zainteresowanie wśród mieszkańców naszej miejscowości.
Ostatnie akcje znacząco wpłynęły na stopień integracji społeczności szkolnej, przyczyniły się do podniesienia wiedzy na temat tolerancji i praw dziecka oraz nie jeden raz wywołały uśmiech na twarzach uczniów i nauczycieli.

Skip to content