Byliśmy w naszym Wrocławiu

Stolicę Dolnego Śląska odwiedzili uczniowie klasy II SP i grupa taneczna Fanki-Tanki, prężnie i aktywnie działająca w naszej szkole oraz w środowisku. Wyjazd ten był nagrodą dla wyżej wymienionych uczniów, którzy aktywnie uczestniczą we wszystkich przedsięwzięciach jakie podejmuje nasza szkoła.


Miasto przywitało nas przyjemną jesienną pogodą, a dobry humor dopisywał wszystkim. Pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu Śląska Wrocław, gdzie każdy zagorzały kibic piłki nożnej mógł poczuć przedmeczowy klimat. Być może nasi uczniowie właśnie tu będą zdobywać indywidualne i grupowe nagrody oraz medale jako zawodowi sportowcy. Poznaliśmy najskrytsze zakątki Stadionu Wrocław! Zobaczyliśmy z bliska murawę, szatnię zawodników, trybuny w strefie VIP, pokoje trenerów, salę konferencyjną, siłownię, saunę oraz wiele innych miejsc niedostępnych na co dzień. Gdzie nie byliśmy i czego nie widzieliśmy!? Była to również wspaniała okazja do posłuchania historii i ciekawostek związanych z obiektem.
Kolejnym etapem wycieczki było Hydropolis. I między innymi po tej wizycie wiemy, że woda jest składnikiem niezbędnym do życia zarówno ludzi, zwierząt jak i roślin. Apelujemy do wszystkich – Niech człowiek bezmyślnie nie zanieczyszcza wody. Jeśli dojdzie do jej całkowitego skażenia, życie na Ziemi wyginie!
Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywaliśmy procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Multimedialna opowieść o życiodajnej wodzie była bogata i różnorodna. I mimo ogromu prezentowanych wiadomości, ani przez moment nie nudziliśmy się. Wystawa podzielona była na dziewięć stref tematycznych, każda z nich przedstawiała substancję życia z innego ujęcia.
Było super, było, ale się skończyło. W doskonałych nastrojach i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Czerniny. A teraz czekamy z niecierpliwością na kolejną, oby równie udaną wycieczkę.

Skip to content