„Być dorosłą szybko chciała i na miotle odleciała”

Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa umilił dzisiejszy poranek naszym najmłodszym. Przedszkolaki i uczniowie klas I-IV poznali Karolinkę, małą czarodziejkę, która miała już dosyć słuchania rodziców.

Bohaterka przypadkiem natrafiła w starej księdze na eliksir, dzięki któremu mogłaby się już stać dorosła, ale brakowało jednego składnika. Żeby go pozyskać udała się samotnie do miasta na swojej miotle. Jak się okazało wiedza Karolinki dotycząca bezpieczeństwa nie była wystarczająca, aby bez niespodzianek przebyć drogę tam i z powrotem. Na szczęście przygody jakie przeżyła nasza młoda czarownica wraz z dziećmi pomogły jej wyciągnąć właściwe wnioski.
Spektakl w przystępny i zabawny sposób wskazał młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań. Pomógł zrozumieć, dlaczego należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w wolnym czasie. Aktorzy przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady panujące na drodze, co na pewno ułatwi korzystanie z tej wiedzy w przyszłości.