Show multimedialno-teatralne „Legendy polskie”

Dawno temu. Nie wczoraj, nie tydzień temu. Nawet nie rok. Natomiast… dawno temu, kiedyś. Było trzech braci, była pewna dziewczyna, pojawił się smok, diabeł, pewien rycerz nie mógł spać i czuwał przez całą noc, na szczycie wzgórza trysnęło magiczne źródło, itd.

W taki mniej więcej sposób rozpoczyna się większość legend i podań. Niektóre z nich, takie jak o Piaście, Lechu, Kraku czy Wandzie odnoszą się do początków naszej państwowości. We współczesnym świecie ulegamy często pogoni za nowoczesnością, ale wielu z nas przyzna jednak, że tradycja, powtarzalność i historia mają swoją niezaprzeczalną wartość. Uczniowie klasy V, VIa i VIb wraz z opiekunami wybrali się w środę 15 stycznia 2020 r. do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie na widowisko multimedialno-teatralne, którego głównym motywem były treści dotyczące legend polskich, m.in. „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O Wandzie, co Niemca nie chciała” i innych. Aktorzy Teatru Show w ciekawy sposób odtworzyli na scenie zachowania postaci związanych z podaniami, włączając w grę aktorską również naszych uczniów. Czas upłynął bardzo szybko, bogatsi o nowe doświadczenia i z odświeżoną wiedzą na temat legend wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły.