NIECH NIE ZJADA CIEBIE NUDA, BO CZYTANIE CZYNI CUDA

NIECH NIE ZJADA CIEBIE NUDA, BO CZYTANIE CZYNI CUDA. Tym hasłem rozpoczęliśmy apel, na który przyszły klasy od czwartej do ósmej. Celem spotkania, które zorganizował nauczyciel bibliotekarz, było zaprezentowanie prac plastycznych wykonanych przez uczniów poszczególnych klas w formie plakatu.

Miał on zachęcić uczniów do czytania książek. Prace były super, a każda w pomysłowy sposób zawierała zasady, które mówiły, dlaczego warto czytać książki. Było drzewo, a na gałązkach wypisane korzyści, jakie przynosi nam czytanie książek, głęboka studnia wiedzy. Był też plakat przedstawiający siłacza, dla którego nie bicepsy, ale intelekt był ważniejszy. Uczniowie spontanicznie stwierdzili, że z książką nie można się nudzić, rozwesela nas, pobudza wyobraźnię, wzbogaca wiedzę, miło można spędzić czas, przeżyć przygody z bohaterami, a nawet zaprzyjaźnić z nimi. Lena stwierdziła, że lepiej czytać książki niż siedzieć przed komputerem. Bardzo dużo padało ciekawych pomysłów dotyczących tego, dlaczego warto czytać książki, ale też wracać do tych z dzieciństwa. Natomiast uczniowie z klas I-III przedstawiali bohaterów ulubionych książek – byli nimi Kubuś Puchatek oraz seria książek „Zaopiekuj się mną” – „Kto przygarnie Mgiełkę”, „Kto przygarnie Afika”. Porzucony kotek i piesek znajdują swoich nowych właścicieli. Wśród bohaterów był również Harry Potter, który jak ocenili uczniowie był magikiem, a jego magia mogłaby się przydać w codziennym życiu. Uczniowie z klas młodszych bardzo pozytywnie wyrażali swoje spostrzeżenia z czytanych książek. Pani dyrektor również podkreśliła, że czytanie jest bardzo ważne, ponieważ możemy najmłodszym czytać i dawać przykład tego, jak piękną mamy literaturę. Myślę, ze taka forma zachęcania do czytania jest dobra, ponieważ wspólnie możemy dużo zdziałać. Każda klasa otrzymała nagrodę ufundowaną przez Pana Zdzisława Anuszkiewicza. Serdecznie dziękujemy. Prace będą wyeksponowane na korytarzu szkolnym i klasowych gazetkach. Dziękuję wychowawcom oraz uczniom za udział w konkursie.