PINOKIO

Uczniowie naszej szkoły należący do Koła Teatralnego, pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza, przygotowali przedstawienie na motywach książki C. Collodiego pt. „Pinokio”. Młodzi aktorzy przedstawili fragment przygód głównego bohatera, którym był drewniany pajac. Każda osoba występująca to odrębna postać, w którą musieli się wcielić uczestnicy przedstawienia. Wesołe przygody i perypetie, z jakimi musieli się zderzyć, pozwoliły wszystkim przeżyć miłe chwile. Wiele prób przyczyniło się do opanowania każdej z ról, których nauczyliśmy się dobrze. Nie jest to nasze pierwsze przedstawienie, mamy ich na swoim koncie jeszcze kilka: m.in. „Czerwonego Kapturka”, „Opowieść wigilijną” oraz Magiczne Drzewo -„Czerwone krzesło”. Jednak Pinokio został nagrany i zostanie przedstawiony uczniom naszej szkoły w formie on-line. Główne role w przedstawieniu zagrali: Pinokio-Lena, Dżepetto – Gabrysia, Lis – Amelka, Kot – Zosia, Wróżka – Marysia, Świerszcz – Nina R., narratorem gościnnie była Amelka F., zaś pięknie pomalowane twarze wykonała Asia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że – mimo zdalnego nauczania – mamy czas na naukę, a także zabawę. Nasze spotkania traktujemy jak rozrywkę oraz ciekawe doświadczenie aktorskie.

Skip to content