DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

To już kolejny raz, kiedy w lutym w naszej szkole obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma on na celu propagowanie i inicjowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.
Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbywały się pod hasłem „Działajmy razem”. Tematyka ta została poruszona na zajęciach z wychowawcą oraz podczas lekcji informatyki. Zorganizowano również konkurs, w którym zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej promującej hasło 17 edycji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i zaprezentowali ciekawe prace, w których zawarli szereg cennych informacji i rad na temat bezpieczeństwa w Internecie. Podsumowaniem konkursu było wręczenie przez panią Dyrektor dyplomów i nagród za najciekawsze prezentacje.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie to:
w kategorii klas I-III
1 miejsce – Joanna Marszałek, klasa III