Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności założyliśmy kolorowe skarpetki.

21 marca przypadał Światowy Dzień Zespołu Downa. Został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Organizatorzy namawiają, by z tej okazji założyć kolorowe skarpetki nie do pary. Ma to przypomnieć społeczeństwu, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania. Akcja służy zwiększeniu świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, a także propagowaniu praw ludzi z taką wadą genetyczną i integracji z nimi, tak by zapewnić im należne miejsce w społeczeństwie.

Samorząd Uczniowski postanowił przyłączyć się do akcji i zachęcił swoich kolegów i koleżanki dla wyrażenia solidarności z osobami z zespołem Downa. Uczniowie założyli kolorowe skarpetki i uwiecznili to na zdjęciach.