Gminny Konkurs Językowo-Ekologiczny „English and Ecology” kwiecień/maj 2021

W miesiącu kwietniu 2021 uczniowie szkół Gminy Góra wzięli udział w konkursie o tematyce ekologicznej. Konkurs był połączony z Dniem Ziemi i został przeprowadzony w ramach realizacji projektu Small Grants 2020 w ramach ścieżki English Teaching Activities pt. „English with eco-friends is … FUN” – „Angielski z eko-przyjaciółmi to … ZABAWA”.
Uczestnicy rozwiązywali quiz, rebusy i zadania w języku angielskim o tematyce ekologicznej. Zadaniem uczniów było również wykonanie pożytecznego przedmiotu z różnego typu odpadów: butelek plastikowych, kubków po jogurtach, kawałkach papieru itp.
Ponadto zadaniem ucznia było wyrecytowanie wiersza lub zaśpiewanie piosenki o tematyce ekologicznej.

I miejsce – Joanna Paterek – ZSPiP w Czerninie
II miejsce – Mikołaj Kapitaniec – SP 1 w Górze
II miejsce – Nina Kirkiewicz – ZSPiP w Czerninie
III miejsce – Zofia Pietrucha – SP 1 w Górze

Nagrody i dyplomy zostały ufundowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA i zostaną przekazane do szkół w miesiącu czerwcu 2021.
Laureatom gratulujemy a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie.