Szkolny piknik – „Jesteśmy eko-przyjaciółmi”

W dniu dzisiejszym uczniowie szkoły brali udział w niezwykłym wydarzeniu – pikniku szkolnym pt. „Jesteśmy eko-przyjaciółmi”.
Uczniowie rywalizowali między klasami wykonując zadania związane ze znajomością ekologii, segregacją śmieci itp. Kolejnym zadaniem było sprawdzenie się, czy znamy swoją szkołę – uczniowie liczyli sale lekcyjne, ławki, okna, utrwalali hymn szkoły, sprawdzali swoją wiedzę o historii szkoły, o pracownikach szkoły itp. Największą frajdę sprawiły konkurencje, w których uczniowie nagrywali filmik, gdzie musieli zatańczyć „Kaczuchy”, ubrać swoje ubrania na lewą stronę.
Wszystkie zaangażowane w zadanie klasy wykazały się sprytem i niezwykłym zasobem wiedzy ekologicznej.
Na twarzach uczniów było wiele uśmiechu, co pokazało, że wszyscy świetnie się bawili.
Jury podsumowało wszystkie konkurencje. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy VIII. Ogromną wiedzą i kreatywnością wykazała się klasa IV, zajmując miejsce drugie. Miejsce trzecie przypadło uczniom klasy VIIa.
Zwycięskim klasom gratulujemy.
Niezwykłą niespodzianką dla wszystkich uczniów był wspólny grill i pieczone kiełbaski. A wszystko to, dzięki realizacji przez szkołę zadań z projektu „English with eco-friends is … FUN” – „Angielski z eko-przyjaciółmi to … ZABAWA”, realizowanego w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING.