NOC LITERACKO-JĘZYKOWA

Po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie literacko – językowe, pod hasłem „Nocowanie w szkole – Sleepover at school”. Było to spotkanie przygotowane z inicjatywy nauczycieli: bibliotekarza Pani Lidii Kaczor i języka angielskiego Pani Jolanty Kantorczyk. W spotkaniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły zakochani w książce i języku angielskim. Serdecznie wszystkich przywitaliśmy.
Początek spotkania dotyczył podsumowania realizowanego w szkole projektu pt. „English with eco-friends is…FUN” – „Angielski z eko-przyjaciółmi to … ZABAWA”, realizowanego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom, którzy brali udział w konkursach.
Kolejnym punktem było złożenie przysięgi wszystkich uczestników nocowania, w którym przysięgaliśmy być odpowiedzialnym, prezentować pogodę ducha, dobry humor, i okrutną chęć zabawy, nie marudzić, narzekać ani płakać za rodzicami. Pokazaliśmy wszystkim, jacy jesteśmy wspaniali. W trakcie spotkania uczniowie prezentowali treści i problematykę dwóch najciekawszych książek. Uczniowie zachęcali do przeczytania swoich ulubionych książek, takich, jak „Masza i niedźwiedź”, „Co w trawie piszczy”, „Szatan z siódmej klasy”, „Zaopiekuj się mną” oraz „Diana – moja historia”.
Następnie przyszedł czas kolację w formie pizzy, ufundowanej z projektu English Teaching.
Najedzeni musieliśmy wyskakać kalorie przy tańcach integracyjnych: Belgijce, Chocolate, tańca irlandzkiego. Dużym powodzeniem cieszyło się karaoke, gdzie uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne. Późnym wieczorem, gdy już w szkole było ciemno, zgasły światła, a nasi uczniowie z latarką w ręku szukali zadań, które ukryły się na terenie budynku szkoły. Były to krzyżówki, rebusy, przysłowia, zagadki i łamigłówki związane z tematyką biblioteczną i językową. Dla wszystkich była to świetna zabawa.
Całe spotkanie odbywało się w wyjątkowych strojach – piżamach i kapciach. Było to fajne i niezapomniane przeżycie. Chętnie powtórzymy to jeszcze raz i mamy nadzieję, że taka okazja jeszcze się nadarzy.

Skip to content