Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie klasy ósmej

Koniec roku szkolnego – wydarzenie radosne, wyczekiwane, odliczane…. w tym roku szkolnym, podobnie jak rok temu, było nietypowe, w cieniu pandemii z obostrzeniami. Dlatego uczniowie klas od pierwszej do siódmej żegnali rok szkolny tylko ze swoim wychowawcą.
Ostatni miesiąc roku szkolnego był dla nas wszystkich wyjątkowy, gdyż po ośmiomiesięcznym zdalnym nauczaniu, mogliśmy się spotkać razem, wrócić do szkolnej ławki, do tablicy, pograć z kumplami w piłkę, poplotkować w czasie przerw, po prostu pobyć z drugim człowiekiem. Właśnie teraz przekonaliśmy się, jak nieoceniony w edukacji jest bezpośredni kontakt ucznia z nauczycielem i nawiązywanie wzajemnych relacji.
Koniec roku szkolnego to szczególnie ważny moment dla uczniów klasy ósmej, którzy żegnają się ze szkołą, kolegami i koleżankami z klasy, nauczycielami. W tym roku absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły i dyplomy w kameralnym gronie – w obecności Pani Dyrektor Doroty Adamskiej, Sekretarza Miasta i Gminy Pana Tadeusza Otto, księdza Janusza Bobowskiego, przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli, rodziców oraz swojego wychowawcy Jolanty Kantorczyk. Wręczenie świadectw odbyło się na tle pięknej dekoracji wykonanej przez Panie Marię Czyżowską i Natalię Borysowską. Po otrzymaniu świadectw absolwenci dokonali pamiątkowego wpisu do kroniki szkoły.
Część artystyczna przygotowana przez absolwentów szkoły była wyrażeniem wdzięczności i podziękowaniem dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, jak również dla swoich rodziców. Absolwenci podziękowali wszystkim za trud, starania, za cierpliwość oraz za wyrozumiałość wręczając na ręce Pani dyrektor tort ze zdjęciem swojej klasy.
Żegnając rok szkolny 2020/2021 życzymy wszystkim wspaniałych wakacji, pełnych przygód, słońca i radości.