Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim w ramach projektu „Górowska półka z literaturą dziecięcą i młodzieżową”

7 września uczniowie klasy pierwszej i drugiej w ramach współpracy z Filią Biblioteczną w Czerninie wzięli udział w spotkaniu autorskim z niezwykłym pisarzem Łukaszem Wierzbickim, który jest autorem lektur szkolnych „Afryka Kazika” oraz „Dziadek Niedźwiadek”. Jego ostatnia książka zatytułowana „Ocean to pikuś” opowiada o pionierskiej wyprawie Aleksandra Doby, kajakiem przez Ocean Atlantycki. Barwne opowieści zrobiły ogromne wrażenie na dzieciach! Pisarz przyjechał bowiem z licznymi rekwizytami i pamiątkami z podróży, które chętnie wykorzystywał podczas prezentacji treści swoich publikacji. Spotkanie było bardzo dynamiczne, pełne niespodzianek i z pewnością zachęci dzieci do sięgania po lektury autorstwa Łukasza Wierzbickiego, ale również do pierwszych prób tworzenia swoich własnych książek.
Dziękujemy serdecznie za niezapomniane wrażenia!