Hubertowiny 2021/2022

Dnia 22 października 2021 r. już 16 raz uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – św. Huberta. Hubertowiny rozpoczęły się częścią oficjalną, podczas której odśpiewaliśmy hymn państwowy i hymn szkoły. Pani dyrektor serdecznie powitała przedstawicieli Rady Rodziców oraz całą społeczność szkolną uczestniczącą w akademii. Po części oficjalnej przenieśliśmy się w czasie poprzez oglądanie prezentacji, która przedstawiała chwile przed 16 lat, na której mogliśmy zobaczyć uroczystość 60-lecia szkoły oraz nadania jej imienia św. Huberta, a także przekazania sztandaru.
Święty Hubert to barwna postać, która jest często przywoływana w poezji. Tym akcentem przedstawiciele klas IV-VIII pięknie odczytali wiersze nawiązujące do tematyki autorstwa Kazimierza Ciążeli pt: „O świętym Hubercie”, „Już jesień”, „Wróżba”, „Pod opieką patrona”,
„O myśliwych” i „Tęsknota”. Nie zabrakło także akcentu wokalnego. Najmłodsza grupa wiekowa 5-6 latków „Motylki” zaprezentowała się w piosence „Już owoców pełen kosz” oraz „Jesienna cza cza”. Klasa V zaśpiewała „Jesiennego rock and rolla”, a szkolne koło taneczne podziękowało przyrodzie za to, że jest z nami prezentując się w tańcu „Jerusalem”. W następnej części programu został rozstrzygnięty szkolny konkurs na zdjęcie naszej miejscowości w scenerii zimowej. Na podstawie wystawy prac dzieci pt. „Czernina zimą” komisja konkursowa wręczyła nagrody uczestnikom. Mogliśmy także podziwiać wystawę prac plastycznych naszej zdolnej uczennicy Joanny Paterek. Pani dyrektor wręczyła puchar przedstawicielom drużyny, która reprezentowała naszą szkołę 20 października na strzelnicy myśliwskiej w Górze podczas zawodów strzeleckich
o Puchar Burmistrza Góry i zajęła I miejsce. Był również quiz matematyczno – historyczny oraz rozstrzygnięcie konkursu z zakresu tabliczki mnożenia. Odbył się konkurs na strój zwierząt leśnych klas IV-VIII. Klasa IV zaprezentowała się jako bobry, klasa V – skunksy, klasa VI – niedźwiedzie, klasa VII – lisy, klasa VIIIa – jeże, a klasa VIIIb – dziki. Zwyciężyły lisy, które otrzymały atrakcyjne nagrody. Klasy I-III miały za zadanie przygotować plakat o tematyce „Zwierzęta leśne jesienią”. Wszyscy uczniowie klas I-VIII za ogromne zaangażowanie otrzymali w nagrodę po słoiku dżemu. Na sam koniec uroczystości pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i wykonawcom za przygotowanie urozmaiconego programu. Ten dzień pełen wspomnień, radości, wspólnej zabawy pokazał nam, jak piękny potrafi być wspólnie spędzony czas, zwłaszcza, że ostatnio mieliśmy go naprawdę niewiele.
Nagrody ufondowali: przedsiębiorstwo Runoland Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. J. z Góry, OSI Poland Foodworks Sp. z o.o. z Chróściny, Pan Hubert Sowiński, właściciel Piekarni-Cukierni „Hubcio” z Bojanowa, Koła Łowieckie „Dzik” z Wąsosza i „Bór” z Góry, Nadleśnictwo Góra Śląska, Pan Franciszek Nakoneczny, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwo Jolanta i Cezary Jaworscy, Pan Adam Szpruta.