Konkursy w ramach projektu matematyczno-historycznego „Ile matematyki jest wokół nas?”

W ostatnim czasie, w ramach projektu współfinansowanego z Fundacji mBank, odbyły się dwa konkursy.
Pierwszy dotyczył znajomości tabliczki mnożenia, gdyż – jak wszyscy dobrze wiemy – 1 października obchodzimy corocznie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji chętni uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie i w czasie półtorej minuty zmagali się z działaniami z zakresu mnożenia i dzielenia. Uczestnicy rywalizowali w młodszej i starszej grupie wiekowej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas obchodów Święta Patrona Szkoły „Hubertowin” 22 października. Zwycięzcą w młodszej grupie „Mistrzem tabliczki mnożenia” został Jakub Lokś, a w starszej Kamil Wałęga.
W czasie „Hubertowin” odbył się również quiz matematyczno-historyczny dla klas VII-VIII. W czasie trzech rund uczniowie zmagali się z pytaniami, które wymagały od nich połączenia wiedzy matematycznej z historyczną. W zaciekłej rywalizacji najlepsi okazali się przedstawiciele klasy VIIIa. Drugie miejsce przypadło klasie VII, a trzecie VIIIb.
Uczestnikom i zwycięzcom obu konkursów serdecznie gratulujemy.