Pasowanie na Ucznia

W piątek, 29 października od samego rana w klasie pierwszej panowała uroczysta, przyjazna oraz ciepła atmosfera. Odświętnie ubrani uczniowie, niebieskie birety, dekoracja, nawet tort przygotowany przez rodziców i na nim z napis lukru „Lekcja, Temat: Pasowanie na Ucznia, klasa Ia”, a wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najlepiej. Pierwszaki już od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni przygotowywały się do tej uroczystości i wytrwale ćwiczyły podczas prób.
Uroczystą akademię prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nina Kirkiewicz i rozpoczęła ją część artystyczna. Oj, działo się, działo na scenie, pierwszaki błysnęły talentami. Wzorowo zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz wraz ze starszymi koleżankami z Szkolnego Koła Tanecznego „Fanki-Tanki” umiejętności taneczne. Po ich występach i burzy oklasków publiczności, zabrała głos Pani dyrektor Dorota Adamska. W swoim wystąpieniu uznała, że pierwszaki zasługują na to, żeby zostać prawowitymi uczniami naszej szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem naszej szkoły nastąpił uroczysty akt ślubowania. Jako pierwsi ślubowali rodzice, a następnie uczniowie klasy pierwszej. Po złożeniu ślubowania, pani dyrektor Dorota Adamska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na Ucznia” – mówiła dotykając kolorowym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Huberta w Czerninie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez panią dyrektor pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych, medali z pamiątkowym wpisem – „PAMIĄTKA PASOWANIA. GRATULACJE!”. Rodzice swoim pociechom wręczyli słodkie rożki wraz dzwoneczkami instrumentami muzycznymi, które na pewno przydadzą się na zajęcia z muzyki. Tradycyjnie dla całej grupy klasowej również Rada Rodziców przygotowała i wręczyła upominek. Były kwiaty, podziękowania, łzy wzruszenia,… Tego dnia, bardzo miłym akcentem były słodkie upominki od koleżanek i kolegów z klasy II.
Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstunek, który dla wszystkich uczestników tego ważnego szkolnego wydarzenia przygotowali rodzice, którzy podobnie jak ich dzieci spisali się na szóstkę.
Te ważne chwile związane ze szkołą, naszym najmłodszym uczniom utkwią na długo w pamięci i na pewno będą oni starać się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

Skip to content