Święto Odzyskania Niepodległości

W dniu 12 listopada z okazji Święta Odzyskania Niepodległości cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu. Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Był to również element ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” w której wzięliśmy udział.
Kolejnym punktem programu były prezentacje uczniów naszej szkoły. Przedszkolaki z grupy „Jeżyków” pod opieką mgr Justyny Szklarskiej wyrecytowały wiersz KATECHIZMU POLSKIEGO DZIECKA – autorstwa Władysława Bełzy. Klasa 1 pod opieką mgr Marii Czyżowskiej zaprezentowała się w wierszu Z. Jerzyny „To jest Polska” i w wierszu Cz. Janczarskiego „Piękna jest nasza ziemia”. Następnie wyświetlono krótki film z udziałem uczniów, którzy – przy delikatnych dźwiękach Hymnu w tle, opowiedzieli za co kochają Polskę. Przyszedł czas także na konkursy. Jednym z nich był konkurs wiedzy historycznej, w którym wzięli udział uczniowie wybrani przez swoją klasę. Konkurs dotyczył wiedzy o Odzyskaniu Niepodległości przez Polskę. Do konkursu przystąpiły 4 klasy. Poniżej wyniki:
I miejsce: Hubert Zawada (przedstawiciel klasy VI)
II miejsce: Agata Woźniak (przedstawiciel klasy V)
III miejsce: Lena Felska, Gabriela Plewka (przedstawiciele klasy VII)
IV miejsce: Jakub Lokś (przedstawiciel klasy IV)

Z okazji Święta Niepodległości zorganizowano również konkurs plastyczny pt. „Godło – polski symbol narodowy”, w którym ocen dokonano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII.
Wyniki konkursu:

Klasy I-III:
I miejsce: Zofia Paterek
II miejsce: Zuzanna Zalewska, Maksymilian Chmieliński
III miejsce: Marcel Stojanowski

Klasy IV-VIII:
I miejsce: Antoni Goryński
II miejsce: Hanna Łuszczyńska
III miejsce: Dominika Olwig
Wyróżnienie: Oliwier Jodłowski

Uroczystość zakończyła uczennica klasy II – Maja Paradowska, która przepięknie wykonała wzruszający utwór „Co to jest niepodległość?”.