Wycieczka do stolicy Dolnego Śląska

1 grudnia 2021 r. uczniowie klas młodszych oraz ich kilku starszych kolegów uczestniczyło w całodniowej wycieczce do Wrocławia, dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem programu było Hydropolis – Interaktywne Centrum Edukacji Ekologicznej. To unikatowe centrum wiedzy o wodzie, łączące walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Po tym niezwykłym miejscu oprowadziła nas pani przewodnik, która przedstawiła wodę z wielu różnych perspektyw. Po zwiedzaniu uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach poświęconych tworzeniu farb ekologicznych. Ten punkt programu sprawił wszystkim największą frajdę. Kolejna atrakcja naszej wyprawy to Szklarnie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia roślin z najdalszych zakątków świata. Dowiedzieliśmy się sporo m.in. o budowie kwiatów i sposobach ich zapylania, typach owoców i sposobach rozsiewania nasion, różnych typach kwiatostanów, pędów, liści, korzeni oraz form życiowych roślin. Bogate zbiory Ogrodu wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Na koniec udaliśmy się na pyszny obiad, podczas którego dzieliliśmy się wrażeniami i nowymi doświadczeniami. Po całodniowych wojażach niezwykle zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.