Projekt mBank „Ile matematyki jest wokół nas?”

Od lutego do listopada 2021 r. realizowany był w naszej szkole projekt edukacyjny „Ile matematyki jest wokół nas?”, który skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Poprzez różnorodne zajęcia, konkursy oraz akcje chcieliśmy zachęcić uczniów do nauki matematyki i pokazać im, że z „królową nauk” mogą spotkać na każdym kroku – w kuchni, sporcie czy w zabawach na zewnątrz oraz on-line. Podczas zajęć dzieci poznawały zastosowanie matematyki w ekonomii, finansach , architekturze, dietetyce, logistyce i życiu codziennym. Uczniowie poznawali również biografie różnych matematyków oraz ich odkrycia w dziedzinie matematyki. W ciągu 7 miesięcy realizacji projektu odbywały się ciekawe zajęcia dla grupy 20 uczniów, które realizowane były przez nauczycieli matematyki i historii oraz szereg konkursów matematyczno-historycznych. Wyłoniliśmy mistrzów tabliczki mnożenia oraz geniusza matematyczno-historycznego. Urozmaicaliśmy zajęcia grami planszowymi, przygotowanymi przez naszych uczniów w ramach konkursu na grę matematyczno-historyczną. Społeczność szkolna chętnie brała udział w konkursach, a atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację mBank obok tytułu zwycięzcy były dla uczestników powodem do ogromnej radości. Podczas realizacji projektu okazało się, że mamy w szkole pokaźną grupę kreatywnych osób, które tworzyły bardzo ciekawe i atrakcyjne plakaty zarówno z okazji Światowego Dnia Liczby Pi czy te przygotowane na wystawę matematyczno-historyczną podsumowującą projekt, którą można było obejrzeć w Filii Biblioteki Miejskiej w Czerninie.
Mamy nadzieję, że działania związane z projektem pokazały, że „nie taka matematyka straszna, jak ją malują”.

Skip to content