Działania Samorządu Uczniowskiego w miesiącu listopadzie

Samorząd Uczniowski poprzez swoja inicjatywę przyłączył się do współorganizowania obchodów Narodowego Święta Niepodległości, biorąc aktywny udział w uroczystym apelu w dniu 12 listopada 2021 r., oraz przygotowaniu dekoracji na tą uroczystość. Dnia 15 listopada 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Przewodniczące szkoły przygotowały plakat i hasła. Kampania miała na celu zniechęcić społeczeństwo do rozpoczynania palenia lub do zerwania z nałogiem, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na problem palaczy, którzy nie szanują obowiązku nieszkodzenia innym, paląc przy nich, szczególnie przy dzieciach oraz na biernych palaczach dymu tytoniowego, którzy przyzwalają na palenie w ich obecności. Przez dwa kolejne tygodnie były przeprowadzane działania na rzecz Dnia Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym, że powoli zanika kultura pisania listów Szkolny Samorząd Uczniowski ogłosił Challenge dla klas polegający na napisaniu przydzielonej klasie listu pełnego życzliwości, przyjaźni i empatii. Uczniowie tworzyli listy na godzinach wychowawczych, wymieniali się nimi, a potem na forum odczytywali. 25 listopada 2021 r. w Dzień Pluszowego Misia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem odwiedzili grupy przedszkolne w przebraniu MISIA. Wszystkie dzieci były bardzo miło zaskoczone i zaprosiły MISIE do wspólnej zabawy. Przyłączyliśmy się również do akcji charytatywnej – ZBIÓRKI NA SCHRONISKO W HENRYKOWIE. Cała społeczność szkolna okazała dobre serca i wspomogła psy i koty zwłaszcza, gdy na dworze robi się coraz zimniej. Zbieraliśmy karmę, koce i zabawki dla zwierząt. Zaplanowane były także Andrzejki, lecz w zaistniałej sytuacji każda klasa przeprowadziła je w swoim gronie spędzając miło czas podczas wróżb.
Mimo tak wielu działań nadal mamy wiele chęci i pomysłów, aby nadal realizować nasze zaplanowane działania. Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnej zabawy i realizacji proponowanych zadań.