„A z narodzeniem Jezusa było tak…”

16 i 17 grudnia w Filii Bibliotecznej w Czerninie odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Przedstawienie zorganizowała Szkolna Grupa Teatralna pod opieką p. Agnieszki Ludkowskiej i p. Andżeliki Przewoźnej – Kosińskiej we współpracy z Kołem Teatralnym p. Lidii Kaczor.
Dzieci opowiedziały piękną historię Bożego Narodzenia pokazując sposób obchodzenia świąt w polskich domach.
Uczniowie w pięknej scenerii przygotowanej przez p. Natalię Borysowską i Lidię Kaczor przywołali również sceny biblijne, by przypomnieć o tym wyjątkowym wydarzeniu, które wspominamy i czcimy każdego roku. W Jasełkach przeplatały się sceny współczesne z wydarzeniami sprzed narodzenia Jezusa, dlatego też można było zaobserwować różne emocje; od śmiechu po wzruszenie i moment zadumy. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania, a usłyszeć można było mi.in. takie utwory jak: „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Bóg się rodzi” czy „Mędrcy świata monarchowie”.
Uczniowie pomimo krótkiego czasu na przygotowanie się do spektaklu, spisali się na medal i przepięknie wcielili się w swoje role. Widownia nagrodziła aktorów gromkimi brawami!
Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i w takiej aurze uczniowie i nauczyciele powrócili do domów.