WALENTYNKI 2022

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie obdarowują się kartkami wyznając sobie uczucia. Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, który jest patronem zakochanych. św. Walenty słynął między innymi z tego, iż udzielał ślubu zakochanym. Od XVI w. w dniu św. Walentego ofiarowywano kobietom kwiaty. Przede wszystkim jednak narzeczony był zobowiązany 14 lutego wysłać swej ukochanej czuły liścik, nazwany walentynką. W XIX w. takie liściki uważano za najbardziej romantyczny sposób wyznania miłości. Tyle historii…
Ten radosny i magiczny dzień postanowili uczcić uczniowie naszej szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, aby w tym szczególnym dniu, 14 lutego 2022 r., wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele poczuli się wyjątkowo. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV świętowali w swoich grupach poznając zwyczaje oraz wykonując kartki walentynkowe swojej sympatii. Wybrańcy otrzymali za pomocą poczty walentynkowej kartki z wyrazami sympatii od swoich adoratorów. Świetną zabawą okazała się FOTO-BUDKA. Uczniowie korzystając z przygotowanych dla nich gadżetów robili wesołe, pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie klas V-VIII z uwagi na nauczanie zdalne mieli możliwość przesłać sobie takie dowody sympatii w postaci życzeń przez tablicę – Padlet, która została im udostępniona. W tym dniu wszyscy uczniowie stali się „walentynkami” okazywali sobie wzajemną życzliwość, przyjaźń oraz bezinteresowną pomoc.