Dzień Bezpiecznego Internetu

Kolejny już rok miesiąc luty w naszej szkole, to czas, kiedy bardziej skupiamy uwagę na działaniach propagujących bezpieczeństwo dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Dzieje się tak dlatego, że od blisko 20 lat w lutym obchodzony jest zarówno na świecie, jak i w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, państwowy instytut badawczy NASK, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Fundacja Orange.
Podczas lekcji, na których podejmowana była tematyka bezpieczeństwa w Internecie uczniowie przypomnieli sobie problematykę bezpieczeństwa online, tworzyli kodeksy postępowania w sieci, a gazetki ścienne, które przygotowywali wspólnie z wychowawcami promowały pozytywne wykorzystanie Internetu.