„MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI”

„MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI” to konkurs biblioteczny, w którym udział wzięły klasy I-VIII szkoły podstawowej. Dzieci przygotowały się bardzo starannie. Uczniowie wybrali różnorodnych bohaterów. Klasa I przygotowała baśń o „Dwunastu miesiącach” – reprezentowane przez Zuzię, Anastazję, Jowitę i Nicolę, a Ula wcieliła się reporterkę TVN Czernina zadając koleżankom pytania. Dzieci chcą brać przykład z Zuzi bohaterki baśni, która była pracowita i uczynna. W klasie drugiej Hania opowiedziała historię Estery, która mieszkała w Perskim mieście Suza, zaś Oliwia w bardzo sympatyczny sposób przedstawiła Pszczółkę Maję. Zosia z klasy trzeciej wybrała bohatera z baśni pt. „Kot w butach”, wcielając się w niego i prezentując piękny strój , a Gabrysia zaprezentowała się w stroju „Czerwonego Kapturka” i w bardzo wesoły sposób opowiedziała o dziewczynce. Klasy IV-VIII to bohaterowie z utworów takich jak: „Król lew”, “Piotruś Królik” , „Kot w Butach”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Sposób na Alcybiadesa”, „Harry Potter i kamień filozoficzny”, „Pan Hilary” i „Pan Tadeusz”. Wszyscy uczniowie to prawdziwi aktorzy. Każdy z nich przedstawił swojego bohatera lub opowiedział ciekawą historię. Przedstawione scenki z książek były trafnie wybrane, a to znaczy, że uczniowie znają dobrze lektury. Dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu spisały się na szóstkę, co prezentuje nagrany film.
Szczególne podziękowanie za pomoc w montażu filmu składam mojej koleżance Pani Jolancie Kantorczyk, która jak zawsze służy swoja pomocą.