DZIEŃ BEZ PLECAKA, ALE Z KSIĄŻKAMI!!!

W poniedziałek 21 marca w naszej szkole miała miejsce akcja „Dzień bez plecaka” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Okazją ku temu był pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tego dnia uczniowie klas IV-VIII zamienili tradycyjną torbę lub plecak na inne nosidło. Przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia rzeczy. Jak widać na zdjęciach, ciekawych pomysłów było sporo. Cel inicjatywy – uśmiech na twarzy – został osiągnięty. Było bardzo fajnie i śmiesznie… Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością… Nie zabrakło także wspólnej chwili w gronie klasowym przy przepysznej pizzy. W klasach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie świętowali w swoim gronie wykonując plakaty przedstawiające wiosenną przyrodę, które ozdobiły szkolny korytarz.
Dzień ten – potocznie zwany „Dniem wagarowicza” – zastąpiony został w wielu szkołach właśnie „Dniem bez plecaka”. Zabawa ta zyskuje ostatnio na popularności i ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń szkolnych.