MAMY CZYTAJĄ

W minionym tygodniu do grup Biedronek, Motylków i Jeżyków zawitali wyjątkowi goście. Była to mama Mani, Lili, Konradka oraz Martynki, które odwiedziły małych przedszkolaków, aby przeczytać im książki. Tym samym zrealizowane zostało działanie wychowania przedszkolnego, które wspiera rozwój czytelnictwa wśród dzieci w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.
Książka, które została przeczytana Biedronkom nosi tytuł „Gdy Pola się zgubi” i jest autorstwa Gabrieli Rzepeckiej-Weiss. Jest to bardzo pouczająca historia o małej Poli, która często się gubiła. Dzieci dowiedziały się co mają robić w podobnych sytuacjach i poznały „sześć zasad dla zgubialskich”. Mama Lili przeczytała Jeżykom książkę pt.: „Księżniczka i żaba”, opowieść o Tianie, która marzy o własnej restauracji ale pochodzi z niezamożnej rodziny i musi ciężko pracować, natomiast Motylki z zaciekawieniem słuchały bajki pt.: „Franklin na wycieczce”, jest to książka, która pomaga w przełamywaniu swoich lęków.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom, które poświęcił swój czas, zechciały odwiedzić przedszkolaków i przeczytać im wartościowe książki.