Festyn z okazji Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego

Zabawa, przyjaźń, radość, rodzina – to główne motywy zorganizowanego przez pracowników szkoły pod bacznym okiem Pana Piotra Brojka i Radę Rodziców festynu z okazji Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego. Uczniowie w tym dniu mieli okazję aktywnie i na sportowo spędzić czas, a od samego rana czekały na nich same atrakcje. Wspólne świętowanie rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor Doroty Adamskiej, która przywitała gości, rodziców i wszystkich uczniów, którzy przybyli na imprezę. Jakie atrakcje czekały na uczestników? Dla każdego coś miłego! Zorganizowano loterię fantową, a losy rozeszły się w bardzo szybkim tempie. Ponadto uczniowie mieli okazję przejechać się wojskowym wozem bojowym i postrzelać z broni, ponieważ gościliśmy żołnierzy z IV Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Lesznie, którzy udzielali wskazówek jak zostać żołnierzem. Młodzież zainteresowana była wnętrzem patrolowego wozu policyjnego Komendy Powiatowej Policji w Górze, szczególnie sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu interesowały młodzież, a niektórzy dali się nawet zakuć w kajdanki! Dużym zainteresowaniem cieszyły się również ciekawostki i prelekcje przygotowane przez przedstawicieli z Nadleśnictwa Góra Śląska. Dzieci wiele dowiedziały się między innymi o życiu pszczół, a także mogły z bliska obejrzeć te cenne owady umieszczone w specjalnych skrzynkach za szybą. Profesjonalne malowanie twarzy przez Panią Annę Paterek i jej córkę Asię okazało się strzałem w dziesiątkę na festynie. Uczniowie „zamieniali się” w różne postacie filmowe i bajkowe, m.in. Jockera, czy Spider-Mana, jak również pieska, motylka czy kotka. Dla tych, którzy nie boją się wysiłku zorganizowano rozmaite konkurencje sportowe: przeciąganie liny, gra w flagi, mecze pokazowe z wykorzystaniem Bubble Socker, a także konkurencje przedszkolaków i ich rodziców. Sekcja Judo UKS „Junior” z Lipna pod okiem trenera Pana Grzegorza Dolaty zaprezentowała sztukę walki, która oprócz tego, że rozwija u młodych judoków szybkość, gibkość, koordynację czy refleks, przekazuje w swojej praktyce także pewną kulturę i tradycje m. in. szacunek i dyscyplinę oraz wprowadza wiele innych wartości do codziennych nawyków dzieci. Dopełnieniem wszystkich atrakcji były występy naszych artystek z zespołu Fanki-Tanki, które urozmaicały imprezę dobrą muzyką i znakomitymi układami tanecznymi. Bardzo cenne okazały się porady weterynaryjne udzielane przez zaproszoną na festyn Panią dr Iwonę Maciejewską-Kępińską z Dąbcza. Uczniom klas IV, VI i VII wręczono karty rowerowe. Jeśli ktoś zgłodniał, mógł się posilić pieczonymi kiełbaskami, pysznym swojskim chlebkiem ze smalcem oraz ciastem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by pozwolić dzieciom w pełni nacieszyć się ich świętem, przede wszystkim darczyńcom, którzy przekazali wspaniałe fanty i nagrody!!! Dziękujemy rodzicom, którzy wzięli udział w imprezie, a czas spędzony z dziećmi pozwolił im odrobinę zwolnić w codziennej gonitwie, poczuć radość i przekonać się, że w każdym z nas ukryte jest małe, uśmiechnięte dziecko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.