Kochamy Deli Park

8 czerwca odbyła się wycieczka do Deli Parku w miejscowości Trzebaw. Dzieci z klasy I pod opieką pani Marii Czyżowskiej oraz pani Agnieszki Połockiej-Łuczak, jak również dzieci z klasy III wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczynią panią Joanną Ryszewską, bawiły się doskonale. Deli Park położony jest w urokliwym zakątku Wielkopolski – na skraju Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego, gdzie znajduje się wiele atrakcji. Dzieci korzystały głównie z dmuchańców, ale odwiedziliśmy także Mini Zoo, gdzie obserwowaliśmy domowe i egzotyczne zwierzęta. Zwiedziliśmy Park Miniatur, z którego wyruszyliśmy na wyprawę po zabytkach Europy, Afryki, Ameryki i Azji. Wycieczkowicze mieli także okazję poznać prehistoryczne zwierzęta oraz owady w gigantycznych rozmiarach. Przejście po moście podwieszanym wśród drzew czy zjazdy z górki pontonem sprawiły również naszym dzieciom wiele radości. Uczniowie fotografowali się z postaciami z bajek, których figury znajdują się w parku, m.in. Flinstonowie, Kot w Butach, Shrek czy Pinokio. Między harcami można było posilić się obiadem i kupić pamiątki. Po tak mile spędzonym dniu, wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale w doskonałych humorach.