„KSIĄŻKI WYCHODZĄ DO LUDZI”

Uczniowie naszej szkoły zrealizowali kolejne zadanie w ramach projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. Podejmując współpracę z filią biblioteczną w Czerninie naszym gościem była Pani Lidia Borysowska – pracownik filii. Po przywitaniu rodziców i gości przystąpiliśmy do realizacji zadań. Pierwsze zadanie polegało na tym, że uczniowie wyszli z książkami z biblioteki szkolnej i dali im drugie życie poprzez czytanie fragmentów oraz opowiadanie o przygodach bohaterów, a także dzielenie się ciekawymi historiami z książek. Z zainteresowaniem opowiadała Zosia o Karolci i jej przygodach. Asia zaś czytała fragment książki Justyny Bednarek pt. „Nowe przygody skarpetek” o tym, jak skarpetki wkraczają do akcji w poszukiwaniu przygód. Opowieści Hani były również ciekawe, a dotyczyły bohaterki „Ani z Zielonego Wzgórza”, która straciła wcześnie rodziców. Uczniowie opowiadali zaproszonym gościom również o przygodach Harrego Pottera.
Kolejną częścią naszego spotkania było ognisko, które przygotowały Pani Ania i Pani Marta. Był to dobry czas, aby rozmawiać o książkach. Było wesoło, bo opowiadane historie pozwalały nam na radosne reakcje. Po zjedzeniu pieczonego mieliśmy również czas na zabawę. Asia i Ania przygotowały zabawę z krzesłami, przypomnieliśmy sobie również zabawy naszych rodziców np. „Chodzi lisek koło drogi”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, czy „Gąski, gąski do domu”. Każdy chciał być gąską, niedźwiedziem oraz liskiem. Najmłodszą uczestniczką zabaw była Weronika z grupy przedszkolnej Biedronki, nie zabrakło również ósmoklasistów. Za pomoc w przygotowaniu spotkania dziękuję również Pani Natalii. Na zakończenie zatańczyliśmy taniec Belgijka. Wszyscy pożegnaliśmy się pełni humorów.