Świetliczaki na tropie…zagadek – zajęcia edukacyjne

Czym pachną pory roku? Rozmowa o kwiatach charakterystycznych dla różnych pór roku. Moc kwiatów – kwiaty jako ozdoby, symbole i surowce. „Kwiaty we włosach” – praca plastyczna – portret Fridy Kahlo. To kolejny temat realizowany z dziećmi w ramach projektu „Świetliczaki na tropie…zagadek” Zajęcia rozpoczęły się rozmową o kwiatach charakterystycznych dla różnych pór roku. Uczniowie wysłuchali nazw kwiatów przyporządkowanych do każdej z pór roku. Następnym punktem było przedstawienie kwiatów jako ozdób, omówienie symboliki wybranych kwiatów i zaprezentowanie jak wyglądają, a także przedstawienie kwiatów jako surowiec (dodatek do ciast, deserów, składnik naparów czy likierów itp.). Kolejnym etapem było powiązanie postaci Fridy Kahlo z kwiatami. Uczniowie obejrzeli film, który pozwolił im poznać słynną meksykańską malarkę, a następnie wybierając jeden z jej portretów – próbowali odwzorować go przy pomocy farb.