Górskie wędrówki klasy VIIIb

Piękna, słoneczna pogoda, ciekawe górskie szlaki, spakowane plecaki i dobre humory to przepis klasy VIII b na niezapomnianą wycieczkę.
W ubiegły piątek ósmoklasiści wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę w Sudety. Uczniowie zaczęli piątkową przygodę od Szczelińca, jednego z 28 szczytów należących do Korony Gór Polski. Wejście na szczyt udało się dzięki 700 schodom, które pamiętają XVII w.
Maszerując w piękny dzień przez pachnący las ósmoklasiści znaleźli się w mrocznej i chłodnej rozpadlinie skalnej, gdzie miejscami słońce nie docierało. Przez chwile byli w piekle, kuchni diabła, spotkali małpę, wielbłąda, a Gracjan siedział na słoniu.
Po Szczelińcu przyszedł czas na Błędne Skały, skalny labirynt pełen głębokich szczelin, korytarzy, grzybów i blokowisk skalnych oraz intrygujących skał przez który wiedzie fascynująca trasa turystyczna. Uczniowie świetnie się tam bawili. Przemierzając zaułki labiryntu częstokroć słychać było śmiechy i chichoty turystów. Pani przewodnik opowiedziała o tym, że Błędnych Skałach kręcone były „Opowieści z Narnii – Książe Kaspian” czy też „Przyjaciel Wesołego Diabła”. Ósmoklasiści dowiedzieli się również, że za powstanie skalnych labiryntów odpowiada duch gór Liczyrzepa, który stworzył je w gniewie na ukochaną Emilkę, którą spotkaliśmy przy okazji spaceru.
Wędrówki górskimi szlakami zakończyły się biesiadą przy ognisku i pieczeniem kiełbasek.